Poziv na korizmenu duhovnu obnovu

SVIM VJEROUČITELJIMA, KATEHETAMA I ODGOJITELJIMA U VJERI U ZADARSKOJ NADBISKUPIJI!

Draga braćo i sestre u Kristu!

Pozivamo vas na duhovnu obnovu koja će se održati u Katedrali  sv. Stošije od 16 do 18 ožujka 2017. godine pod vodstvom don Damira Stojića. Početak duhovne obnove predviđen je u 18 sati, a završetak oko 20 – 21 sat.

Ova korizmena duhovna obnova predviđena je u okviru našega godišnjega plana i programa. Namijenjena je – na poseban način – svim vjeroučiteljima/icama i odgojiteljima/icama u vjeri naše nadbiskupije.

Vodeći računa o važnosti trajne formacije vjeroučitelja i na duhovnom planu podsjećamo kako nam je potrebna duhovna obnova potrebna “kako bi ostali duhovno jaki i postojani, a istodobno blagi i mudri, pred različitim izazovima s kojima su suočeni u tumačenju vlastite nade i stavova Crkve: u zbornici, župnoj zajednici, djeci i mladima, vlastitoj obitelji i u širem društvenom ambijentu te tako bi uvijek iznova dolazili do kršćanske mudrosti koja daje smisao, nadu i snagu za vjerničko zauzimanje u svijetu.”

Updated: 26/03/2017 — 11:08