Korizmena akcija 2018.

Uz ovu ‘korizmenu akciju’ Hrvatski Caritas i ove godine, uoči treće korizmene nedjelje, a osobito na samu treću nedjelju, odlukom hrvatskih biskupa održava ‘Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini’. Tijekom tjedna u svim župama diljem Hrvatske zajedno će se moli, te prikupljati milodare za pomoć najugroženijim stanovnicima BiH. Odlukom svojih biskupa akciji se pridružuju i vjernici u Bosni i Hercegovini, čime se očituje zajedništva u obje naše domovine, ali i zajedništva svih naših sunarodnjaka raseljenih po cijelom svijetu.

Podsjećam kako je milostinja koja se prikupi na 3. korizmenu nedjelju u svim crkvama Nadbiskupije namijenjena za programe Caritasa BiH i treba je čim prije dostaviti u Ekonomat s naznakom ‘Kolekta za BiH’.

Želim svima plodne korizmene dane uz pozdrav i blagoslov od Gospodina,

† Želimir Puljić, nadbiskup, v.r.

Updated: 16/02/2018 — 19:35