Upute za natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučnu olimpijadu 2016./2017.

Natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučna olimpijada učenika osnovnih i srednjih škola provodi se na školskoj, županijskojnad/biskupijskoj i državnoj razini u kategoriji učenika osnovnih i srednjih škola.

Na Natjecanju iz vjeronaukavjeronaučnoj olimpijadi učenika osnovnih škola natjecati se mogu učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda.

Na Natjecanju iz vjeronaukavjeronaučnoj olimpijadi učenika srednjih škola natjecati se mogu učenici svih razreda.

Do 19. prosinca 2016. u Katehetski ured treba prijaviti broj ekipa za nadbiskupijsko natjecanje.

Vremenik natjecanja

Školsko: 8. veljače 2017.

Županijsko-nad/biskupijsko: 2. ožujka 2017.

Državno: 5. – 7. travnja 2017.

Tema natjecanja: Misijska djelatnost Crkve

Natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučna olimpijada, kao sastavni dio vjeronauka u školi, teži cjelovitom odgoju i promicanju intelektualnog, duhovnog, socijalnog i osobnog razvoja učenika.

Učenici će na poseban način:

• upoznati i razumjeti sadržaje katoličke vjere kroz ponuđenu građu natjecanja,
  • upoznati i doživjeti katoličku vjeru kroz razvoj vlastite duhovnosti, etičko-moralne svijesti i moralnih vrijednosti,
  • zastupati i svjedočiti kulturno, etičko, moralno i odgovorno ponašanje i djelovanje,
  • razvijati stav poštivanja drugoga kroz kvalitetnu međusobnu komunikaciju,
  • aktivno sudjelovati u svim dijelovima programa natjecanja.

pojedinacne-upute-za-natjecanje-iz-vjeronauka-vjeronaucnu-olimpijadu-2017

Updated: 18/01/2017 — 10:56