Stručna vijeća

ŽUPANIJSKA STRUČNA VIJEĆA VJEROUČITELJA

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Zadarske nadbiskupije od 2014./2015. školske godine djeluju dva stručna vijeća vjeroučitelja:

1. Županijsko stručno vijeće vjeroučitelja u osnovnoj školi – Grad Zadar i srednjoškolskih vjeroučitelja Zadarske nadbiskupije/ županije koje od početka 2016./2017. školske godine vodi vjeroučiteljica Marijana Dellavia a sjedište stručnog vijeća je u Osnovnoj školi Šime Budinića, Put Šimunova 4, 23 000 Zadar . Kontakt na e-mail: marijanadellavia@yahoo.com

Plan rada za šk.godinu 2016./2017.

2. Županijsko stručno vijeće vjeroučitelja u osnovnoj školi – Škole u prstenu oko grada Zadra koje od početka 2016./2017. školske godine vodi vjeroučiteljica – savjetnica Ružica Anušić a sjedište stručnog vijeća je u Osnovnoj školi Stjepana Radića Bibinje, Gumla 3, 23205 BIBINJEKontakt na e-mail: ruanua1@gmail.com

Plan rada za šk.godinu 2016./2017.

Na početku svake školske godine voditelji stručnih vijeća u suradnji s Katehetskim uredom izrađuju ujednačeni plan i program rada za stručna vijeća vjeroučitelja u osnovnim i stručna vijeća vjeroučitelja u srednjim školama. Osim toga, organiziraju se i neke druge zajedničke aktivnosti, kao što su: duhovna obnova, zajednički izlet, susret maturanata, itd.

PLAN I PROGRAM RADA

ŠKOLSKA GODINA: 2011./2012.