Održano državno natjecanje – vjerounaučna olimpijada

DRŽAVNO NATJECANJE IZ VJERONAUKA

VJERONAUČNA OLIMPIJADA 2014./2015. VJEROUČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA

Državno natjecanje iz vjeronauka za osnovne i srednje škole održano je  8.-10.4.2015. u mjestu Krk na otoku Krku. Zadarsku nadbiskupiju/ županiju  predstavljala je ekipa Osnovne škole Bartula Kašića u sastavu: Ema Ćošić 8.d (mentorica Ljiljana Elek), Sara Svorcina 8.b, Gloria Bojo 8.a i Marko Bakmaz 7.b (mentorica Jolida Klarić). Ovogodišnja tema natjecanja bila je Drugi vatikanski koncil. Natjecanje je počelo svečanim otvaranjem,  molitvom, kulturnim  programom, te predstavljanjem ekipa. Pismeni dio natjecanja održao se u OŠ Frana Krste Frankopana u jutarnjim satima. Svaki vjeroučenik rješavaao je pojedinačno pisani dio, a bodovi su se zbrojili i dijelili brojem 4. Nakon pisanog testa vjeroučenici su organizirano pošli u posjet Vrbniku i crkvici sv.Lucije u Jurandvoru koja je poznata po najstarijem glagoljskom natpisu -Bašćanskoj ploči. Poslijepodne uslijedio je ekipni dio natjecanja u kojem je ekipa zajedno rješavala foto-slagalicu. Nakon ekipnog dijela natjecanja uslijedio je obilzak grada Krka. Obilazak je završio svečanim euharistijskim slavljem kojeg je predvodio novoimenovani krčki biskup mons. Ivica Petanjak.

Treći dan natjecanja objavljena je privremena ljestvica poretka. U finalni treći krug „Tko želi biti Isusov milijunak“ pozvano je  pet prvoplasiranih ekipa. Naša ekipa bila je te sreće i u finalnom krugu zadržala je četvrto mjesto. Natjecanje je završilo svečanim proglašenjem pobjednika, uručivanjem nagrada i priznanja za sve sudionike državnog natjecanja.

Natjecanje je završilo pjesmom Krist jednom stade na žalu.