Zahvalno hodočašće vjeroučitelja na Udbinu

POSJETILI SMO SVETIŠTE HRVATSKIH MUČENIKA U UDBINI

– 13. LISTOPADA 2018.

Vjeroučitelji naše nadbiskupije posjetili su 13. listopada Svetište hrvatskih mučenika u Udbini. Tamo nas je dočekao nasmijani i dobro raspoloženi župnik don Josip  Šimatović.  Uz zajedničku molitvu krunice, mogućnost ispovijedi i misu održanu za sve prisutne. Prisjetili smo se onih čijom zaslugom  danas možemo slobodno živjeti i  vjeru svoju javno kazivati – riječju, ali i djelom svjedočiti. Po vjernom prikazu događaja koje nam je dočarao župnik upoznali smo i povijest i svjedočanstva vjere ljudi koji su na tim prostorima, ali i diljem naše domovine vjernost Bogu  svojim životom posvjedočili. A nama primjer ostali.

Navijeke živi `ki zgine pošteno!

Nakon zajedničkog ručka i druženja te obilaska Svetišta u popodnevnim satima uputili smo se prema Zadru.

„ Za one koji za Te život svoj su dali

i tako, Bože, pred tobom mirno stali

pogled svoj k nebu uzdižemo.

Daj da, vjeru njihovu slijedimo

i tako

od svijeta u svijetu živimo

u sjećanje onih koji i danas žive! “