Vjeronaučna olimpijada 2014./2015.

Tema i građa

Tema vjeronaučne olimpijade za osnovne i natjecanja iz vjeronauka za srednje škole u školskoj godini 2014./2015. je“Drugi vatikanski sabor”.

Građa za natjecanje za osnovnu i srednju školu objavljena je na web-stranici Agencije za odgoj i obrazovanje, NKU-a i Glasa Koncila. Građa se sastoji od zajedničkog dijela za OŠ i SŠ i Dodatne građe za SŠ.

Natjecatelji:

Na vjeronaučnoj olimpijadi učenika i učenica osnovnih škola natjecati se mogu učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda.

Na natjecanju iz vjeronauka učenika i učenica srednjih škola natjecati se mogu učenici svih razreda.

Vremenik:

1. Prijave za natjecanje: Škole su dužne prijaviti u Katehetski ured svoje učenike i mentore na natjecanje do 19. prosinca 2014.

2. Školsko natjecanje: održava se 23. siječnja 2015. u 13.00 sati. Natjecanje se sastoji od pismenog ispita, a sudjeluju škole koje su prijave izvršile prema gore navedenim rokovima (prijava škole do 7. studenoga, odn. prijava ekipe do 12. prosinca). Državno povjerenstvo sastavlja testove te testove i upute dostavlja preko Ureda za vjeronauk (jedan od članova županijskog povjerenstva dolazi u Ured za vjeronauk po testove i upute za rješavanje testova 22. siječnja 2015. (četvrtak), u vremenu 8.00-16.00 sati).

3. Nadbiskupijsko natjecanje: održava se 19. veljače 2015. s početkom u 10.00 h. Na natjecanju će sudjelovati one škole koje prema prosudbi Županijskih povjerenstava ostvare odgovarajuće rezultate. Pobjednici na ovoj razini sudjeluju na državnom natjecanju. Ovu razinu provodi nadbiskupijsko povjerenstvo, a zadatke sastavlja Državno povjerenstvo.

4. Državno natjecanje održat će se 8.-10. travnja 2015. Za ovu razinu natjecanja zadatke sastavlja Državno povjerenstvo, organizira ga i provodi.

(građu možete preuzeti klikom na: http://www.nku.hbk.hr/index.php/2015-godina)

Updated: 06/12/2015 — 11:50